המאסטרספריי

רוני אור חקלאי, צייר ספריי בינלאומי, מחלוצי התחום, פיתח את כל טכניקות העבודה שלו בעצמו, עבודותיו נוצרו ונמכרו סביב הגלובוס, מלמד ומכשיר ציירי ספריי חדשים בשיטות אותן פיתח.

קצת עלי…

שמי רוני אור חקלאי. נולדתי ב-1972, בישראל.

מעולם לא למדתי אמנות בבית ספר או באופן פרטי, וגם לא נחשפתי להרבה אמנים ויצירות מופת במהלך ילדותי. בפשטות ובתמימות נהניתי לדמיין וליצור “דברים” שנראו בעיניי אסתטיים, ובעיקר נהניתי להתבונן בטבע, בצבעים, בהרמוניה וביופי.

לאחר שירותי הצבאי, בגיל 21 עזבתי את ישראל והתחלתי לטייל בעולם. בהשראת הגבולות החדשים, התרבויות החדשות ואינסוף רגעים מעבר לתחושת הזמן והמקום, יצרתי הרבה וככל שהזמן עבר, זו הפכה להיות דרך החיים שלי.

כיום אני עדיין מטייל בעולם כאמן בינלאומי, בהשראת התפישה של כוכב לכת אחד ללא גבולות, ומפיץ את היופי וההרמוניה שאני רואה לאנשי העולם באשר הם. אני מוצא מכנה משותף לכולם בכל מה שקשור ליופי והרמוניה, שבאים לידי ביטוי בציורים שלי.

הפעם הראשונה בה נתקלתי באמנות הספריי הייתה במקסיקו, לפני יותר מ-18 שנה. התלהבתי מאוד וקניתי כמה מיכלי ספריי והתחלתי ‘לשחק’.

אני אוהב לומר שאני מפסל עם הצבע ולא מצייר איתו; אני נוגע בו, מורח אותו, שורף אותו ועושה הרבה דברים שונים על מנת לעבד ולעצב אותו למרקמים שונים. כל מרקם מהווה אובייקט שונה בציור הסופי (מים, חול, שמיים, סלעים, וכו’).

בדרך זו, על ידי משחק, ניסוי והתבוננות בצבע, פיתחתי טכניקות משלי, וכך, על ידי חקירת הספריי מהצד האחד והתבוננות בעולם מהצד השני, פיתחתי סגנון אמנות חדש, רענן, מקורי וייחודי, ובמקביל אליו התפתחתי גם אני יחד…

עם השנים שעברו נחשפתי למיליוני אנשים מכל העולם, שאהבו את האמנות שלי והיוו השראה גדולה עבורי. במהלך השנים יצרתי ומכרתי למעלה מ-10,000 ציורים ותמיד ניסיתי ליצור תמונות חדשות ולאתגר את עצמי ללא הרף.

עם הזמן הבנתי שאני יוצר לא רק ציורים אלא דרך חדשה לגמרי בעולם האמנות, דרך המבוססת על מדיום חדש, טכניקות חדשות ודרך ביטוי ייחודית, היישר מהנפש שלי. דרך הציורים שלי אני נושא את המסר של שלום, אהבה ואור, ופותח את הלב והנפש של האנשים.

מה מספרים הבוגרים שלנו?

זכיתי ללמוד אצל רוני שהוא בן-אדם נדיר שיודע איך לגרום לי ולשאר התלמידים לעוף על עצמנו עם היצירות שלנו. אני גאה בעצמי שעשיתי את הצעד הזה ונתתי לעצמי קצת יחס אישי. יש כבר כמה שהזמינו אצלי ציור…
רעות
בת 23, מכירות
קיבלתי מהקורס מקצוענות, שליטה בטכניקות. יצאתי עם יכולת לצייר תמונות שאני חושב עליהם ולא רק מה שעשינו בקורס.
תאמר
בן 30, עוזר שף
ראיתי, נדהמתי ואמרתי אני רוצה גם. הרצון הראשון היה לצייר ציורים לבית. במהלך הקורס עלו מחשבות על למכור… הקורס ענה על ציפיותי ואפילו פיתח ציפיות מעצמי בעתיד, כרגע אני מתכוונת לחפש מקום ליצור בו.
נעמי
בת 39, מורה לחינוך מיוחד
קיוויתי ללמוד לצייר אפילו קצת, באתי ממש בלי ציפיות, למדתי לצייר מ ד ה י ם ועל הדרך קיבלתי את כל העולם כולו ❤ סוף סוף מצאתי את הכלים הנכונים לעשות איתם אומנות 😊 שעות של שקט והתנתקות מהעולם וכניסה פנימה.
רון
בת 33, מאמנת כלבים
בקורס קיבלתי הסברים מדויקים כיצד אני יכולה להשתמש בכלים שעומדים לרשותי בצורה היעילה ביותר, וראיתי כי אני מסוגלת להשתפר ולהוציא דברים מרשימים הרבה יותר ממה שהשגתי מהלימוד העצמי. אני שמחה מאוד שנרשמתי לקורס, זכיתי לצייר בחברת עוד אמנים וללמוד שיטות פרקטיות שקידמו אותי מאוד.
אלומה
בת 22, סטודנטית
רציתי ללמוד טכניקת ציור מרתקת שאין אפשרות ללמוד אותה בבל מקום, עדיין בתחילת דרכה, מוסדות ללימודי אומנות עדיין לא מלמדים אותה. קיוויתי ללמוד את הסודות הטכניקות בהן מצוירים הציורים שאותם אני רואה באינסטגרם וגם בדוכנים בחוצות היוצר… הקורס ענה על ציפיותיי ואפילו הרבה יותר. לומדים דברים שלא הייתי מעלה על דעתי או מצליחה לנחש איך הם נעשו, יש תחושת סיפוק אדירה ובו זמנית הרצון להמשיך ולנסות שוב, לדעת עוד ולהתפתח בתחום.
יסמין
בת 19, סטודנטית לאומנות בשנקר